На цьому тижні ямпільчани відзначатимуть Прощену неділю

10 березня 2019 року православні християни відзначають “Прощену неділю”. Прощена неділя означає останній день Масляної.  Масляний тиждень передує Великому посту.

Нагадаємо, що цього року Масляний тиждень починається 4 березня і закінчується 10 березня.

Прощена неділя – це день, в який потрібно відпустити всі образи, налагодити стосунки з рідними, друзями і знайомими, колегами, сусідами та іншими людьми. Необхідно залагодити всі конфлікти. При чому першими повинні зробити цей крок дорослі: батьки попросити вибачення у дітей, учитель – учнів, начальник – у підлеглих. В цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни просять один в одного прощення, щоб увійти у Великий піст із чистим серцем, примирившись з усіма ближніми.

У цей день добре сповідатися, якщо ви відчуваєте таку потребу. У церквах у Прощену неділю проводяться читання Євангелія про Великий пост, прощення гріхів та очищення душі і тіла. В цей день не можна лихословити, займатися важкою фізичною працею і земельними роботами. При цьому варто балувати себе смаколиками, адже вже 11 березня настане перший день Великого 48-денного посту перед Великоднем.

За традицією варто зібратися за столом всією родиною. А якщо після святкування на столі недоїденими залишилися млинці, то чекати в сім’ї поповнення. Після вечері зі столу не прибирають, а накривають його білою скатертиною, потім овчиною, щоб в домі був достаток. Залишками їжі обов’язково пригощають тварин і птахів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *