Кардіохірурга Тодурова звинуватили в корупції

Відомий лікар-кардіохірург заробляє на тому, що платно проводить операції, які в нашій країні є безкоштовними. Про це йдеться у сюжеті програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Повідомляється, що Державний Інститут серця – один з найвідоміших медичних закладів країни, який за обсягами фінансування із держбюджету не має рівних у вітчизняній медицині – 800 мільйонів за останні три роки. Цим інститутом вже десяток років керує відомий кардіохірург Борис Тодуров, якого в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звинувачує у корупції, але при цьому він має велику підтримку серед політиків, високопосадовців і представників шоу-бізнесу.

За даними програми, до Тодурова, як керівника державної установи, є багато запитань. Зокрема, вказується, що родина Тодурова обросла статками, які не співрозмірні з його заробітною платою. Автори розслідування розповіли, що під Києвом у Тодурових є маєток на шість гектарів землі, з озером, будинком на 700 квадрадів, гостьовим будиночком, соснами і власною електростанцією з сонячних батарей. Загальна вартість вказаної нерухомості Тодурових із заміським маєтком – понад два мільйони доларів. У програмі додали, що попри такі витрати Тодуров вказав ще й мільйонні заощадження.
Повідомляється, що зараз операції для хворих у гострому стані мають проводитися безкоштовно і з 2016-го МОЗ спеціально централізовано закуповує стенти і безкоштовно передає їх в профільні державні і комунальні лікарні, але Супрун стверджує, що Інститут серця під керівництвом Тодурова саботує безкоштовні операції, аби не втратити заробіток.

За даними програми, цьому є підтвердження, зокрема, 27 січня 2019 мешканець Прилук Віктор Ляскун звернувся до лікарні з раптовим погіршенням стану. Після обслідування його одразу повезли до Києва в Інститут серця, де йому негайно мали видалити об’ємну пухлину серця, от тільки за таку операцію запросили суму у 100 тисяч гривень.
«В Інституті імені Амосова зробили понад 900 операцій із подібним діагнозом – це найбільший показник в Україні. 500 з них на рахунку професора Ростислава Вітовського. Він переконаний, ця операція не може коштувати 100 000 гривень. Навіть більше – вона мала бути безкоштовною для пацієнта, адже потрапляє під наказ МОЗ», – наголошують у програмі.

Журналісти додали, що в Інституті серця роками роблять масові допорогові закупівлі за завищеною ціною, при цьому у медзакладі стверджують, що такі закупівлі цілком законні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *