«Ямпіль інвест» залишився без керівника і без грошей

Конфлікт навколо найбільшого на Ямпільщині орендаря земель сільськогосподарського призначення ПП «Ямпіль Інвест» розгорівся з новою силою.

Інвестори вже півроку не можуть вирішити спір щодо власності на майно «Росток Холдин», до якого входить і ямпільське підприємство. Як відомо, ще в жовтні було відкрито кримінальне провадження проти власників холдингу Віктора Купавцева та Віктора Кіяновського, які, як вважають правоохоронні органи, шляхом шахрайства заволоділи коштами Якова Грибова. Так як брудні кошти були вкладені саме в аграрний бізнес, правоохоронці арештували майно «Росток Холдингу».

Даний спір на пряму стосується не лише інвесторів компанії, а і її співробітників, а також пересічних людей, які довірили їй свої паї на багато років, бо у ЗМІ почали з’являтися повідомлення, що підприємства агрохолдингу не можуть виплатити зарплати співробітникам і орендну плату за паями, а також сплатити податки до державного та місцевих бюджетів.

На цьому тижні стало відомо, що фінансове становище ПП «Ямпіль Інвест» може стати ще складнішим, адже на аграріїв подали до суду і намагаються стягнути з них астрономічну суму в 6,5 мільйонів американських доларів. Принаймні «Ямпіль Інвест» став одним з співвідповідачів по справі за позовом ТОВ Фінансова компанія «Мустанг Фінанс», який 4 лютого був прийнятий до розгляду Господарським судом м. Києва. У позовній заяві вказується, що борг виник у зв’язку з неналежним виконанням підприємством зобов’язань за Генеральною угодою про кредитування від 15 жовтня 2015 року і Кредитними договорами, укладеними в рамках Генеральної угоди. А саме – позичальники не погашають кредитну заборгованість і відсотки за користування кредитами. При цьому, ТОВ «Фінансовою компанією «Мустанг Фінанс» вживалися заходи з досудового врегулювання спору, які не принесли результатів.

Один з бенефіціарів «Росток Холдингу» Віктор Купавцев спробував зупинити відчуження майна підприємств, що йому належать, але зазнав невдачі. Він подав до Печерського райсуду Києва заяву з вимогою заборони «Мустанг Фінанс» здійснювати дії, спрямовані на стягнення в позасудовому та судовому порядку заборгованості з позичальників і поручителів, однак суд відмовив йому в задоволенні заяви.

Також стало відомо, що Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів (АРМА) відсторонило керівника ПП «Ямпіль Інвест», яким, згідно з даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, був Рибалко Михайло Петрович. Відповідне рішення було прийнято начальником управління з питань управління активами АРМА Віталієм Різником щодо керівників та підписантів усіх 17 підприємств, що входять до групи «Росток Холдинг». Окрім ПП «Ямпіль Інвест», це ПП «Аграрні Інвестиції», ТОВ «Новгород-Сіверський Елеватор», ТОВ «Комбікормник», ПП «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції», ТОВ «Агрофірма «Надія», Приватно-орендне сільгосппідприємство «Ічнянське», ТОВ Агрофірма «ім. Чапаєва», ТОВ «Шалигінське», Приватно-орендне сільгосппідприємство «Хлібороб», ТОВ «Росток-Трейд», ТОВ «Росток-Холдинг», ТОВ «Берегиня», Сільськогосподарське ТОВ «Крупічпольське», ТОВ Агрофірма «Обрій», ТОВ «Демор», ПП «Середина-Буда Агро».

На жаль, протягом минулого року підприємства, що орендують землі на території Ямпільського району, постійно потрапляли до скандалів з присмаком криміналу. Окрім ПП «Ямпіль Івест», кримінальна справа була відкрита щодо керівника фермерського господарства «Воздвиженське» Володимира Кравченка, який у 2012 році уклав із жителями Воздвиженської сільської ради 27 договорів оренди землі сільськогосподарського призначення площею близько 90 га, а у 2016 році обманним шляхом продовжив оренду на підставі нібито укладених додаткових угод до 2026 року.

Слідство встановило, що Кравченко домовився з іншим підприємцем за винагороду в 19 тис доларів США розірвати договори оренди землі та передати оригінали всіх документів, але безпосередньо після одержання обумовленої суми, він був затриманий співробітниками прокуратури, поліції та Служби безпеки України. Зараз керівника фермерського господарства «Воздвиженське» підозрюють у вимаганні.

Ще одне аграрне підприємство району ПП «Аграй» стало відомим тим, що у середині листопаду стало жертвою пограбування. Невідомі вночі проникли до ямпільського офісу компанії, виламавши вхідні двері. Про завдані збитки і хід розслідування цієї справи правоохоронні органи досі не повідомляють.

Така кількість кримінальних справ свідчить як про серйозну конкуренцію в аграрному бізнесі, так і про те, що деякі компанії використовують в ній не зовсім законні способи боротьби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *