На Україну чекає тепла весна – синоптик

Весна в Україні буде досить теплою, в порівнянні з попередніми роками, тільки в березні температура буде кілька мінливою.

Про це розповіла завідувачка відділом прикладної метеорології і кліматології УкрГМІ Віра Балабух.

За її словами, про це свідчать дані лабораторних спостережень за атмосферою і океаном США, які восени минулого року дали вірний прогноз на зиму в Україні. Однак ці дані ще будуть уточнюватися українським фахівцями.

Балабух попередила, що точного прогнозу на довгостроковий період професійні метеорологи не пропонують, але можуть передбачити відхилення від кліматичної норми за певний період.

Так, в дослідженнях американської лабораторії цим періодом є перше десятиліття 21 століття – з 1999 по 2010 рр.

“Якщо ми згадаємо, то в цей період весна у нас була дуже теплою. Найбільш теплим буде березень, середня температура за місяць буде на 1-2 градуси вище в порівнянні з вказаним періодом. Але якщо говорити про березень, то це найбільш мінливий і нестійкий місяць. у минулому році він був досить холодним, а в попередні роки спостерігалися надзвичайно теплі температури, для нього характерна нестійка погода. Але в цілому температура в березні повинна бути такою ж, як на початку цього століття, а на заході України навіть тепліше “, – пояснила синоптик.

Балабух зазначила, що відносно квітня і травня прогнозується середня температура в межах норми.

“Квітень і травень будуть такими, як на початку століття. Якщо згадаємо, то квітень був досить теплим, і вже в останній декаді місяця температура повітря перевищувала 20-25 градусів”, – повідомила вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *