Яку допомогу від держави отримає сумська родина у разі народження дитини?

Молоді батьки зможуть розраховувати на грошову допомогу, «пакунок малюка» та відшкодування послуг няні

Про це інформує офіційний сайт Сумської обласної державної адміністрації

Зокрема, грошова допомога у розмірі 41 280 гривень надається кожній родині у разі народження немовляти.Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року було проваджено ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626гривень на відшкодування послуги няні. На це у Державному бюджету закладено 500 мільйонів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *