Українці платять за імпортні фрукти дешевше ніж в сусідніх країнах ЄС, але у січні була зворотня ситуація

Про це повідомив Олексій Дорошенко директор Укpaїнськoї aсoціaції пoстaчaльників poздpібних меpеж

Ми вирішили пройтись по магазинах та порівняти ціни на імпорті фрукти в Україні та за кордоном. Для порівняння обрали найпопулярніші цитрусові та банани. Наші експерти завітали до Інтернет-магазинів АUCHAN в Україні та Польщі, MAXIMA у Литві, PRISMA в Естонії.

Станом на минулий тиждень в Україні можна було купити найдешевші фрукти. Кілограм бананів, апельсинів та лимонів у нашій країні обійшлися в 93,4грн, у Литві – у 110,6грн, а в Естонії – 125,3грн. Найдорожчою країною виявилась Польща. Там за три кілограми цих смачних фруктів прийдеться сплатити 126,9грн. Але так буває не завжди. У січні цього року на оптовому ринку Варшави три кілограма фруктів, а саме мандаринів, апельсинів та лимонів, обходились у 103грн, а у Києві – 113грн. Тобто українці платили майже на 10% більше, ніж наші західні сусіди.

Раніше Українська Асоціація постачальників торговельних мереж звернулась до Міністерства економічної політики щодо включення в державний моніторинг продуктів апельсинів та бананів. Вони, можливо, стануть першими продуктами, які повністю імпортуються з закордону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *