Депутат Сумської обласної ради від Укропу в програмі однопартійця скаржився на місцеве СБУ

На телеканалі ZIK вийшла чергова програма «Громадська прокуратура», героєм якої став депутат Сумської обласної ради від політичної партії «Укроп» Олег Шестак.

Народний обранець розповів своєму однопартійцю – ведучому програми «Громадська прокуратура», народному депутату і одному з лідерів партії «Укроп» Віталію Купрію про те, що його звинувачують у побитті співробітника Служби Безпеки України.

Телеканал ZIK зі слів Шестка стверджує, що «п’яного працівника СБУ із Сум Дениса Салієнка побили в ресторані. Після цього він висунув звинувачення одному з відвідувачів закладу, який навіть пальцем його не зачепив»

Зокрема, на сайті телеканалу ZIK розміщена наступна інформація:

 «Якось ми з дружиною ввечері заїхали повечеряти у ресторан «Здибанка», що у Сумах. Згодом на літню терасу закладу прийшло троє п’яних зухвалих молодиків. Один з них – офіцер СБУ. Він був настільки не в собі, що його друзі ляпасами намагалися привести чоловіка до тями. Я зробив йому зауваження, на це він відповів щось на кшталт: «Я «есбеушник, мені все можна, будеш говорити в мою сторону – приїде «Альфа» і всіх покладе обличчям в підлогу».  Ми з дружиною вирішили не ув’язуватися в конфлікт з цим хлопцем і пішли додому», – переповідає Олег Шестак.

Він пригадує, що через деякий час правоохоронці прийшли нього додому і вручили підозру.

«Вручили підозру за статтею №345, частиною другою Кримінального кодексу України. З’ясувалося, що оцей працівник СБУ Денис Салієнко є підполковником, працює у відділі «К», тобто має боротися проти організованої злочинності. Йому десь за рестораном хтось дав по пиці. Мені ж вручили підозру, бо, буцім, то я його відлупцював, повертаючись додому з дружиною. Свідками події є два його колеги, які тоді були в ресторані. Тобто троє співробітників СБУ не могли впоратися зі мною одним? Виходить що я бив Салієнка, а двоє сиділи в засаді?», – каже Олег Шестак.

Він наголошує, що досудове слідство – це дуже дивна історія. Його відправили на судово-медичну експертизу, яке не виявило ніяких синців, подряпин на тілі.

«Руки в мене чисті. Салієнко був настільки п’яний, що не пам’ятав, як його лупцювали… тому написав, що отримав травми кастетом. Тобто я, заступник директора підприємства, ношу з собою в кишені кастет? Звісно, ні – це нісенітниці», – підкреслює Олег Шестак.

Однак слідчий Національної поліції, на прізвище Заєць, попросив у суду дозвіл на обшук житла.

«Я радий, що в сумському судді нормальні люди працюють і йому цього дозволу не дали. Заєць ще раз звернувся – йому знову сказали, що ні. Я думаю, що поліцейські точно хотіли підкинути мені або кастет, або ще якусь заборонену річ», – переконаний Олег Шестак.

Далі почалося найцікавіше: слідство гальмують, кастет не знаходять, слідів побоїв у на руках Олега Шестака нема, а зі свідків – тільки друзі працівника СБУ, розповідає постраждалий.

«Спершу Салієнко на досудовому слідстві говорив про те, як зі своїми колега в ресторані виконували завдання. Більшої дурниці придумати неможливо! Всі це розуміли», – упевнений Олег Шестак.

Він зауважує: відповідно до кримінально-процесуального кодексу, слідство в справі не повинно тривати більше двох місяців, в цьому випадку прокуратура Сум розслідувала злочин понад півроку, жодного разу не подовживши досудове розслідування.

«Салієнко, на мій погляд, ввів в оману своє керівництво СБУ, бо всім сказав, що був на завданні. Але в суді, коли його почали допитувати, він це заперечив, мовляв, прийшов у ресторан привітати друга з днем народження. Тому незрозуміло, чому позиція СБУ, Косинського пасивні. Ми зверталися до нього і не отримали відповіді», – обурюється Олег Шестак.

Чоловік підкреслює, що його не треба захищати. Він хоче, аби в цій ситуації дали правову оцінку поведінці офіцера, який ганебно поводиться, соромить СБУ в Сумській області.

«Я дуже сподіваюся, що суд об’єктивно розбереться у цьому питанні. Якщо не буде реакції від СБУ, то все частіше розголошуватиму цю ситуацію. Припускаю, що завдяки публічному резонансу, можна вплинути на керівництво Служби безпеки України та Генеральну прокуратуру. Я хочу, щоби такі люди не працювали в СБУ, в органі, який працює за бюджетні кошти. Вони повинні нас захищати, а не створювати проблеми», – додає Олег Шестак.

Додамо, що конфлікт між депутатом обласної ради та співробітником СБУ дійсно мав місце. Зокрема, по цьому факту 29 травня минулого року було розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України ( «Нанесення тілесних ушкоджень співробітнику правоохоронного органу).  

Це не перший скандал за участю Олега Шестака. Зокрема, мав місце його конфлікт з працівниками Патрульної поліції м Суми: правоохоронці стверджували, що той керував авто у нетверезому стані.

Нагадаємо, в інтернеті було оприлюднено аудіозапис розмови тодішнього голови Сумської облради Семена Салатенко з наркологом, в якій лаяв лікаря за те, що той видав поліції довідку про нетверезий стан Шестака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *