На Сумщині відгримів «Схід Рок»
Найвідоміші рок-гурти України та ближнього зарубіжжя виступили на Сумщині в рамках вже шостого за ліком фестивалю «Схід Рок», який щоліта проходить в місті Тростянець.
«Схід Рок» – це унікальний рок-фестиваль зі своєю неповторною атмосферою. Що вже й говорити, якщо виступи головних зірок фестивалю проходять на території старовинної фортеці, так званого, Круглого Двору. Ця споруда не лише зберіглась до нашого часу, а і завдяки реставрації, яку нещодавно провела міська влада, стала головною принадою для туристів.
Гурти
Цього року на «Схід Році», який тривав з 10 по 12 серпня, виступили двадцять рок-гуртів, але найбільш бажанішими для поціновувачів музики були справжні зірки естради: гурти «Ляпіс 98» (Ляпіс Трубецькой), «Бумбокс», «Друга ріка», «Порнофільми». В той же час, багато уваги було приділено і молодим гуртам, які роблять лише перші кроки до великої сцени.
-Я приїхала спеціально, щоб почути виступи моїх улюблених гуртів «Бумбокс» та «Друга ріка», – розповідає Олена Івашина, яка завітала на фестиваль з сусідньої Полтавської області. –Це дуже велика рідкість, коли такий невеликий районний центр, як Тростянець, приймає такі великі фестивалі. Тож, ми з друзями просто вражені і підбором виконавців, і рівнем організації, і ставленням до гостей. Ми вам по – доброму заздримо і хотіли б щоб щось подібне проходило і в нашій області.  
Та найбільше на фестивалі було мешканців Сумської області, багато людей приїхали з Сум, Лебедина, Ромнів, Охтирки і навіть віддалених районів області.
-Скажу відверто, зіркові гурти на Сумщину приїжджають вкрай рідко, – розповідає Ігор Середко з міста Путивль. – Тож, для мене «Схід Рок» це можливість на власні очі побачити виступи улюблених виконавців. На фестиваль я приїзджаю вже четвертий рік поспіль і планую їхати в наступному році. Отримані тут емоції просто неймовірні, заради таких моментів варто жити.
Наметовий табір
Жоден літній рок-фестиваль України не може обійтись без наметового табору, де зазвичай проживає переважна більшість гостей. В Тростянці такий табір розбили в урочищі Нескучне, що на околиці міста.
В перший же день фестивалю там зявилось більше тисячі наметів, закипіло життя. Для зручності мешканців організатори встановили там біо-туалети, літній душ та потурбувались про пункти харчування. А головне, встановили посеред наметів – малу сцену. Тож, музичні гурти могли розважати молодь цілими днями.
Так, як Нескучне знаходиться на значній відстані від головної сцени, до урочища постійно курсували автобуси. Але учасники фестивалю могли дістатися до наметів і пішки за 15-20 хвилин.
Варто додати, що активне життя в наметовому таборі не припинялось навіть вночі. Постійно горіли багаття, лунали пісні на гітарі. Тож, в Нескучному, дійсно, було не скучно.     
Міжнародний день молоді
Вперше у рамках фестивалю відбудеться Міжнародний день молоді. Його організатором виступилоУправління молоді і спорту Сумської облдержадміністрації.
В останній день фестивалю на учасників чекала насичена розважальна програма. Почалась вона з ранкової йоги до якої міг долучитись кожен, а продовжилась змаганнями з бамперболу і фестивалем фарб. Окрім того, всі учасники дійства мали змогу піднятись в гору на справжній повітряній кулі.
Рок і патріотизм
«Схід Рок» – це в першу чергу український фестиваль. Про це свідчила велика кількість синьо-жовтих прапорів під сценою. Звичайно, на фестивалі виступали не лише українські гурти, але білоруський гурт «Ляпіс 98» з їх легендарною піснею «Воїни світла» важко назвати непатріотичним. Так само, як і гурт «Порнофільми» з Росії, який у своїх піснях відверто критикує владу своєї країни.
Окрім того, дуже благородним виглядає жест організаторів, які погодились подарувати учасникам АТО сто безкоштовних квитків на фестиваль.   
До зустрічі у наступному році
Сьомий рок-фестиваль «Схід Рок» – відбудеться, – про це з головної сцени фестивалю заявив Тростянецький міський голова Юрій Бова. Тож, міський голова запросив всіх відвідати Тростянець і в наступному році та подякував всім, хто долучився до організації дійства.
-Ми поставили перед собою мету, щоб «Схід Рок» поступово став найкращим рок-фестивалем України і ми це обов’язково зробимо, – заявив Юрій Бова.
News Reporter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *